Zámek Moritzburg: Podzimní den u Popelky

Listí se již dávno zbarvilo do teplých odstínů žluté a červené. Některé postupně padají a jsou poháněny na zemi studeným větrem. V teplém kabátu si užívám poslední sluneční paprsky a dívám se, jak se příroda postupně chystá na zimu. Je mi chladno, ale detailně si prohlížím ten slavný zámek, kde Popelka ztratila svůj střevíček. 

20171028-DSC_0257

Lovecký zámek Moritzburg leží nedaleko Drážďan a často je nazýván Perlou saského baroka. Pokud jste ho navštívili, tak chápete určitě proč. Můj zrak upoutal zámek se čtyřmi rohovými věžemi uprostřed vypuštěného rybníka. Ani tmavá obloha a posmutněla podzimní atmosféra nevzaly zámku jiskru, ba naopak. Procházela jsem se mezi alejí stromů a přibližovala se k pohádkovému zámku. Zvenčí vypadá opravdu skvostně, ale co se skrývá uvnitř zámku?

20171028-DSC_0129

Zámek Moritzburg se pyšní především loveckými trofejemi. Mezi největší unikáty patří paroží vyhynulého veledaňka a legendární parohy šedesátišesteráka (opravdu to není chyba). Mimo loveckých trofejí si zde můžete prohlédnout i místnosti zdobené koženými tapetami s velkoformátovými kresbami a ornamenty, ve kterých je většinou zobrazena antická mytologie.

Okolo zámku se rozkládá velký park, ale jelikož nám bylo chladno, tak jsme dali přednost svařáku a teplému jídlu. Měli jsme štěstí, jelikož v Moritzburgu se konal výlov rybníku a my si ochutnávali a pili, co jsme mohli :D.

20171028-DSC_0196

Za Popelkou

Zámek pořádá výstavu i k filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku. Expozice je plná krásných kostýmů a rekvizit. Na boční straně zámku najdete Popelčino schodiště, kde ztratila svůj střevíček. Výstava je doplněná akcemi pro děti a dospělé a někdy sem zavítá i samotný princ s princeznou.

A co vy? Máte rádi pohádku Tři oříšky pro Popelku? Našel váš princ už střevíček? A jaká je vaše oblíbená hláška z pohádky? 🙂

Král: „Jestli já jsem takhle vyváděl kvůli ženění…”
Princ: „Jenomže ty sis bral maminku, kdežto mně vnucuješ samý cizí holky.” 

JKZ3efd21_p201111040857701

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s