Dover Castle: Key to England

Dover nepatří mezi  ty nejatraktivnější města v Anglii. Jeho opuštěná poválečná architektura a nezajímavé centrum je smutným úvodem do Anglie pro cestující, kteří přijíždějí na trajektech a výletních lodích. Hrad, který se tyčí nad městem, si turisté však nenechávají ujít a za mě patří mezi nejzajímavější, co jsem kdy viděla.

Hrad pomáhal chránit město již od 12.století až do druhé světové války, kdy sloužil jako velitelské stanoviště pro odsun britské expediční armády z Dunkerque. Vojenské akce v Doveru však neskončily druhou světovou válkou. V nejvyšším utajením se tunely staly centrem pro nukleární válečné operace. V devadesátých letech poté přešel hrad do péče English Heritage. 

20170820-DSC_0178

Hrad vás svou atmosférou vtáhne do období středověku. Pronikla jsem do období krále Jindřicha II., jenž společně se svými syny bojovali o každý kus Anglie a Francie. Prohlédla jsem si středověkou kuchyni a místnosti panovníků. Pokud máte rádi výhledy jako já, určitě zdolejte těch XXX schodů na věž, z které budete mít krásný výhled na přístaviště, na známé bílé útesy a na město Doveru.

20170820-DSC_0155

Nejvíce se mi líbily tunely, ve kterých jsou zřízeny podzemní nemocnice, kterými vás provedou průvodci. Projekce na zdech a zvukové efekty doplňují výklad a rychle vás vtáhnou do děje. Tak zajímavě zpracovanou historii, jsem nikde nezažila a byl to pro mě úžasný zážitek.

Pokud budete mít čas, tak si můžete udělat piknik. V okolí hradu je tolik skvělých míst, že nebudete vědět, kam si sednout. Hrad jsem opouštěla plná dojmů a nemůžu se dočkat až se vydám na další výpravu. 🙂

20170820-DSC_0172

20170820-DSC_0158

20170820-DSC_0173

20170820-DSC_0129

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s