Bastei: Vyhlídkový ráj Saského Švýcarska

Se spolužáky z gymnázia jsme se vydali za hranice naši země, abychom prozkoumali německou část Saského Švýcarska. Určitě vás tato oblast okouzlí nespočetným množstvím skalních útvarů, z jejichž vrcholků budete mít nádherné výhledy do okolí.

Z malebného městečka Rathen jsme se vydali přímo na Basteibrücke, který se stal cílem našeho výletu. Než jsme se na něj však dostali, museli jsme zdolat strmou cestu do kopce. Bohužel na ty pomalejší (na mě) musela parta čekat až si vše vyfotí (aspoň že mám fotoaparát, jinak nevím, na co bych se vymluvila), ale myslím, že jim to tak nevadilo. Na první zastávce se nám totiž naskytl  úžasný výhled na řeku Labe, která se klikatila podél skal. Úplně jsme se zapomněli.

20170705-DSC_0811

20170705-DSC_0809

Po krátké přestávce jsme pokračovali v cestě. Před skalním mostem jsme odbočili z cesty a šli si prohlédnout hrad Neurathen, z kterého moc nezbylo. Vstupné 1,5 euro je však za symbolickou cenu, jelikož se před vámi objeví další velkolepé vyhlídky. Pomocí kovových žebříků a mostů se dostanete mezi skalní bloky. Z některých míst můžete poslouchat hudbu z divadla, které se nachází pod skalisky.

20170705-DSC_0835

20170705-DSC_0874

20170705-DSC_0884

A konečně Basteibrücke!!! Tento dlouhý most překlenuje Kuní jámu a je to vůbec první postavený most, který byl postaven za účelem turistiky. Při přecházení mostu budete mít opět výhledy do krajiny a především na skalní útvary.  Hned za mostem se nachází další vyhlídky, z kterých uvidíte celý Basteibrücke a pohledy na pohádkovou scenérii Labských pískovců. Těch vyhlídek není málo, ale nebudete ničeho litovat.

20170705-DSC_092420170705-DSC_0913-220170705-DSC_089120170705-DSC_0916

Bastei vám nabídne desítek krásných výhledů až nebudete vědět, jaká je ta nejhezčí. Cestu domů jsme zvolili okolo Kosího jezera se zastávkou u vodopádu, kde jsme odpočívali nad půllitrem piva. S veselou náladou jsme si to zamířili rovnou k jezeru. Pokud patříte mezi romantické duše, můžete si půjčit šlapadla nebo loďku a projet se po jezeře. Nám se více zalíbili čínští kapři, které můžete nakrmit. U jezera se nachází automaty s krmivem. Nezbavujte se svačiny taj!! Po krmení ryb jsme šli do města, z kterého jsme započali náš výlet a odtud přívozem a vlakem domů.

Po dlouhé době velmi vydařený  trip, na kterém jsem se hodně nasmála. Ráda cestuji sama, ale takhle s přáteli to není vůbec špatný.  Sdílíme společné okamžiky a užíváme si společnou cestu. A co vy? Cestujete sami nebo s přítelem či s celou partou? 🙂

 

Renča, https://underonesky.blog/

Advertisements

4 thoughts on “Bastei: Vyhlídkový ráj Saského Švýcarska

    1. Je to moc krásný. Mohu jen doporučit, tolik vyhlídek jsem snad nikdy neviděla. A vodopád není tak velký, ale když poprosíte v butiku, tak vám vykouzlí ten vodopád na fotce (malý trik) 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s