Lisabon: Láska na první pohled

Strávila jsem v Lisabonu jediný den svého života, a přesto mohu tuto evropskou metropoli považovat za jednu z nejkrásnějších, co jsem kdy viděla. Láska na první pohled. Chápu, proč většina cestovatelů začíná právě v Lisabonu a proč se o Lisabonu tak píše na internetu. Pokud budu mít možnost, určitě se sem vrátím, abych tohle krásné město mohla lépe prozkoumat.

A proč jsem si Lisabon tak zamilovala?

Úžasné výhledy na město

Město se rozkládá na strmých svazích. Při jejich zdolání na mě čekaly krásné výhledy na město a do přístavu. Lisabon nabízí tolik vyhlídek, že jsem nevěděla, která z nich je hezčí.

20160909-DSC_0550

Colour everywhere

Bílá. Žlutá. Modrá… Lisabon je krásně zbarvený a díky tomu tak fotogenický. Vysoké barevné domy, občas se špinavou omítkou, působí trochu oprýskaně, ale dodávají městu osobitou atmosféru.

Street art

Když jsme u těch barev, tak Lisabon mě nejvíce zaujala právě streetovým uměním. Veselé postavy a nejbarevnější mozaiky najdete na domech, na silnicích i na popelnicích. Vše mi hezky zapadalo 🙂

20170701-Mother-and-child-Lisbon

Honba za památkami

A zase historické budovy, památníky a jiná architektonická díla. Tohle město mě velice překvapilo množstvím památek, které v sobě ukrývá. Nestačil by mi snad ani měsíc, abych si v klidu vše prohlédla a vyfotila.

20160909-DSC_0517

Je tu Golden Gate Bridge

Ponte 25 de Abril (Most 25.dubna) je pojmenován na památku Karafiátové revoluce, která svrhla tehdejší diktaturu a přinesla Portugalsku demokracii. Nejzajímavější však je, že vypadá jako dvojče Golden Gate v San Franciscu. Nemusím ani do USA!! 😀

bridges
Zdroj obrázku

Dobré jídlo a pití

Velmi ráda jím mořské plody a k tomu si vychutnávám sklenici dobrého vína. Nemohla jsem si stěžovat. Velmi mi však zachutnaly nasolené tresky, po kterých jsem se olizovala ještě druhý den. To byla dobrota.

Neměla jsem hluboko do kapsy

Vyzkoušeli jsme na doporučení restauraci, která funguje na podobném principu jako Brasileiro v Praze. Zaplatíte za osobu. Jen tak si sedíte a číšnici vám přinášejí jídla (nejčastěji maso) a vy jíte, dokud můžete. V Portugalsku jsme zaplatili za takovou službu 17 euro ( v Praze od 585 Kč). Cena ubytování nižší než v Praze. Se srovnání s Anglií, radši mlčím. Jediné co nevím, jak se pohybují ceny nemovitostí a pronájmů.

Tramvaje a tuk tuk

Tak jako Londýn má doble deckery, Benátky své gondoly, tak Lisabon má žluté tramvaje, bez niž to snad nejde. Nejslavnější tramvají je tu s číslem 28. 😉 Já si tedy pro příště chci vyzkoušet cestu v tuk tuku.

Tipy a rady:

Věřím, že se najde toho více, proč milovat Lisabon. Jelikož jsem však byla v Lisabonu jen na skok, tak vás spíše odkážu na jiné stránky, které vám jistě pomůžou. Pokud přemýšlíte o cestě a rádi byste ušetřili nějakou kačku, tak doporučuji stránku levnocestovani.cz. Najdete zde tipy na levné ubytování a letenky.

V tomto odkazu najdete rubriku zaměřenou pouze na Lisabon.

A kdo by vám mohl poradit více? Určitě člověk, který již nějakou dobu v Portugalsku bydlí, pracuje, zná místní kulturu a ví, kam jít a nejít. Ejnets je blog slečny z Ústí nad Labem, která si sbalila jednoho dne kufry a vydala se do světa. Nyní je právě v Lisabonu a její články jsou velmi zajímavé plné rad a tipů. A její blog je stejně tak barevný jako Lisabon. 🙂

IMG_9020
Ejnets

Děkuji vám za přečtení a budu se na vás těšit zase příště 🙂

Renča

Advertisements

4 thoughts on “Lisabon: Láska na první pohled

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s