Jak si uchovávám vzpomínky

Přiznávám se vám, že čím starší jsem, tím více zapomínám. S roky přibývají nové zážitky a ty starší se dostávají do pozadí. Pátrám v paměti, ale nemohu si vzpomenout. Občas se i někdy s někým hádám, jak to vlastně bylo. Z toho důvodu jsem si začala své vzpomínky ,,skladovat”, abych nezapomněla na ty skvělé zážitky a lidi.

Alba a fotoknihy

V lednu tohoto roku jsem si prohlížela své fotografie z Anglie. Bylo jich tolik, že jsem se rozhodla, vytvořit si své vlastní album. Mé fotografie zaplnily celkem tři velká alba a tři menší. Tři jsem rozdělila dle měsíců, abych viděla, jak děti rostly a měnily se mi před očima (pracovala jsem jako au pair), jeden byl pro moje oblíbené fotografie z roku 2016. Dva menší jsem zaplnila fotkami s rodinkou.

16473203_1819091564975696_1986815513647998653_n

Fotoknihy jsou originální alba. Velmi pěkné zpracované. Díky společnosti saal-digital jsem si mohla vytvořit svou vlastní foto knihu. Velmi se mi líbilo, že jsem si v jejich programu mohla kreativně vyřádit a sestavit si album sama. Můžete si zvolit počet stran, materiál, velikost a i typ papíru. Doručení bylo velmi rychlé a výsledek je jednoduše perfektní.

20170627-DSC_0506

Kasička s mými fotografiemi

V roce 2018 si chci splnit jeden můj velký sen. Bohužel k tomu potřebuji dost peněz, jelikož destinace nepatří mezi nejlevnější. Sestavila jsem si svůj money challenge, který zatím zdárně plním 🙂 Uvidím, jestli se nic nepřihodí. Nicméně jsem si ji vyzdobila mými fotografiemi, které se mi tak líbí. Když se na kasičku podívám, vzpomenu si na ten silný vítr, který mě málem odnesl v Peak District.

20170410-DSC_0838

Přání, fotografie na plátna…

Když jsem odcházela od své rodiny, dostala jsem velmi krásné dárky v podobě přání a foto obrazu s koláží našich obrázků. Potěšilo mě to více než drahé dárky. Nyní mám v pokoji svůj koutek, kde mám tyto dárky společně s hračkami od dětí (svítící my little pony a hrocha :D).

20170626-DSC_0479

Cestovatelské a turistické deníky

Jedním z tradičních způsobů uchování vzpomínek je zapisování svých zážitků do deníků. Každý si občas přečte své zážitky a vzpomínky, kdy byl člověk naštvaný a nadával na celý svět, nebo naopak ty šťastnější příhody. V březnu jsem si zakoupila turistický deník, do kterého si lepím obrázky míst, které jsem navštívila. Do deníku si zaznamenávám, kdy jsem danou oblast navštívila, s kým jsem tam byla a zda mě potkala nějaká příhoda. Opravdu se mi takový způsob vedení deníku zalíbil a díky němu se vracím do svých dětských let.

20170516-DSC_0307

Videa

Já si oblíbila natáčení videií na svůj mobil. Kdybych si nenatočila pár vtipných okamžiků s dětmi, pravděpodobně bych na mnoho z nich zapomněla. Všechny mám uložené na disku a čas od času si je ráda pouštím. Lepší než kino.

Vzpomínkové předměty

Stará opice, kterou jsem strašila svou sestru, patří mezi mé oblíbené plyšáky, které jen tak nevyhodím. Můj skoro dvacetiletý ježek s jahůdkou mi sedí vedle knih a já si ho beru k sobě, když si vzpomenu na svého dědu. Byl to dárek od něho k mému prvnímu vysvědčení. Některé předměty v nás vyvolávají velmi jedinečné pocity a z toho důvodu si je necháváme, ať se děje cokoliv.

18740188_1854139391506602_6632638978493938469_n

Jak si uchováváte vzpomínky vy? Máte nějakého svého plyšáka nebo i knihu? A co děláte s předměty od svých bývalých lásek? Vyhazujete nebo si je schováváte? Já tedy shromažďuji na jedno místo a ráda se vracím k hezkým vzpomínkám. 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s