Keukenhof: It’s tulip time

Vonící květinová pole, ve kterých se budete chtít ztratit. Kouzelné zákoutí s lavičkami pro zamilované, japonské zahrady, ale především přes milion květin, které vytváří obrazce, můžete vidět v nejrozsáhlejším parku na světě. Keukenhof, často nazýván jako ,,zahrada Evopy”, se nachází nedaleko Amsterdamu a každoročně ho navštíví přes osm set tisíc milovníků zahrad a květin.

20170509-58f7322f353e8c9d2922cfcde50f89f2

Jelikož se Keukenhof nachází v Holandsku, najdete tu především tulipány, ale svůj prostor zde mají i orchideje, narcisky, krokusy a jiné květiny. Tímto kouzelným místem procházíte po stezkách, ale pokud si chcete trochu zasportovat, můžete si park objet na kole. Pro romantické duše jsou zde připravené lodičky, které vás provezou po okolí.

20140327-iStock-tulip-garden-boat-thing

Keukenhof byla dříve bylinková zahrada uprostřed revíru a patřila holandské hraběnce Jacoby Bavorské. Otec a syn Zocherové však bylinkovou zahradu přeměnili do podoby nynějšího parku, jenž byl poprvé otevřen pro veřejnost v roce 1950 a od té doby Keukenhof navštívilo více než padesát milionů návštěvníků. Neuvěřitelné!

20150419-_DSC0124

Pokud milujete vůni tulipánů a chcete navštívit Holandsko, tak vám vřele doporučuji navštívit tento květinový park. Pro nejmenší jsou zde připravené akce a navštívit můžete s nimi i mini zoo. Keukenhof jsem určitě nenavštívila naposledy a už se těším na další návštěvu.

Děkuji všem za přečtení a budu se na vás těšit u dalšího článku.

S láskou

Renča

Advertisements

2 thoughts on “Keukenhof: It’s tulip time

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s