Cotswolds: Srdce Anglie

Londýn je evropská turistická jednička. V mezinárodním žebříčku návštěvnosti překonává i Dubaj a nikdy nespící New York. Většina lidí si kupuje především prodloužené víkendy, kdy za 2-3 dny běhají jako šílení po Londýně, aby si udělali selfie u telefonní budky, viděli královskou rodinu, ochutnali fish and chips a vyfotili pár fotek na instagram. Věřte mi, i když budete v Londýně žít padesát let, tak stále tu něco skvělého objevíte. Nespěchejte!! V Londýně je tisíc zajímavých míst, které byste měli navštívit. Nemáte šanci oběhnout všechny místa za celý svůj život, natož za tři dny. Miluji Londýn, ale více si užívám na čerstvém vzduchu někde v přírodě bez lidí. A navíc zastávám názor, že ta pravá Anglie se ukrývá úplně někde jinde.

Cotswolds, oblast nacházející se v západní části Anglie, je známý pod přezdívkou ,,srdce Anglie”. Najdete tu mnoho krásných vesniček, řídké lesy listnatých stromů, velké pastviny s ovcemi a významné historické památky. Domy  jsou zde postavené z místního medově zbarveného kamene, což dodává oblasti na jedinečnosti. Trávila jsem v Cotswoldsu několik víkendů a ráda se budu sem vracet. A co navštívit a nenechat si ujít?

Bibury

Skvostná vesnička, která není zasažená moderní civilizací. Půvabné domky, obrostlé popínavými rostlinami, vypadají jak ze starých romantických knih. V Bibury se nachází kostel a opatství Panny Marie a odpočinout si můžete v roztomilých tea roomech, kde vám naservírují květinové konvičky s voňavými čaji a lahodné dorty.

DSC_0971

DSC_1027

Bourton on the Water

Bourton on the Water je nezapomenutelné místo, které je často přezdíváno jako Malé Benátky. Nejednou vyhrála cenu o nejhezčí vesnici roku. Procházku, podél řeky mezi medově zbarvenými domky s roztomilými obchůdky, si zde užívají tisíce turistů, kteří zavítají do vesnice. Doporučuji ochutnat místní zmrzlinu a navštívit Birdland Park and Garden.

bourton-gloucester-012

Reason 25 - Birdland - penguin pool-852x507

Broadway Tower

Broadway Tower mohu vřele doporučit. Za jasného počasí vám nabízí výhled až do šestnácti krajů. Tato věž byla postavena pro Lady Coventry v osmnáctém století, která jej mohla pozorovat ze svého sídla ve Worcesteru. Šťastná to žena 🙂 U věže bylo postaveno i menší posezení a obchod s různými věcmi (nejen s turistickými). Při pití černého čaje se můžete tedy kochat výhledem a nebo pozorovat koně, kterou se nacházejí poblíž. Co více si přát?

20150926-_MG_0482

20150926-_MG_0501

Cotswold Wildlife Park and Gardens 

Pro mě jedinečnost na světě. V parku můžete sledovat nosorožce, jak se pasou před Manor House, procházet se mezi lemury, prozkoumat tropický pavilon s volně létajícími ptáky a netopýry a nebo se projet vláčkem. Ideální místo, kde trávit čas s rodinou a nebo si udělat piknik s kamarády.

stažený soubor

papoušek

Chipping Campden

Chipping Campden je další městečko, které stojí za vidění. Na high street se nachází řada medově zbarvených domů, ve který se skrývají tea roomy, obchody s plyšovými medvídky a sběratelskými miniaturami.

DSC_0264

Dover’s Hill

Pokud se rádi procházíte v přírodě, tak vám doporučuji jít na Dover´s Hill. V Anglii se mi velice líbí, že tu fungují tzv. public pathy, kdy můžete projít přes cizí pozemek a často vás přijdou pozdravit i zvědaví koně a nebo ovce.

DSC_0277

20170423-DSC_0314

DSC_0319

Tyndale monument 

Tyndale monument je památník postavený na kopci North Nibley v Gloucesteshire. Pokud netrpíte závratí, tak si můžete výhled vychutnat přímo z Tyndale monument. A to by nebyla Anglie, aby vstupné nebylo dobrovolné.

DSC_0228

Cotswolds patří mezi mé oblíbené oblasti v Anglii. Kdekoliv zastavíte, tak něco kouzelného najdete. Krásná příroda okolo anglických vesniček vám vyrazí dech. Pokud zvažujete, jaká místa v Anglii navštívit, nezapomeňte na Cotswolds. Určitě nebudete litovat 😉

Advertisements

2 thoughts on “Cotswolds: Srdce Anglie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s