Camden Town – nikdy nespící čtvrť Londýna

Camden Town, je živá a multikulturní čtvrť Londýna, známá díky svým marketům, nočnímu životu, architektuře a skvělému jídlu. Zastávka metra patří k nejrušnějším zastávkám v celém Londýně (není to Oxford street), z toho důvodu je odjezdová stanice metra uzavřena během víkendu a k dispozici vám jsou autobusy o ulici dál. Proč je tato část tak oblíbená a co v Camden Town můžete dělat?

Atmosféra

Londýn je jedním z nejvíce multikulturních měst na světě a Camden Town není výjimkou. Právě naopak. Když se objevíte na rušné ulici Camden High Street, začnete nasávat úplně jinou atmosféru než za celou dobu v Londýně. Krom zástupu turistů, zde uvidíte mnoho různých stylů vedle sebe – gothic, rock, punk, barbie, japonské postavičky, hippie… Na chvilku budete v Číně, poté přeskočíte do Brazílie a skončíte u Batmana nebo Kloboučníka z Alenky v říši divů. Nepředvídatelný Camden Town.

20170219-unnamed
Kafe s Kloboučníkem nemá chybu 😉

Budovy a street art

Pozornost upoutají pestrobarevné fasády, které jsou zdobené dle zaměření obchodů. Pokud si budete chtít koupit vonné tyčinky, lapače snů a náramky z rudrakshi, tak hledejte žlutou budovu, na které je vystaven slon s nápisem Namaste. Pro shopaholiky se zde nachází mnoho krásných krámů. Obchod s botami jsou v budově s fasádou velké Conversky.

20161015-dsc_0162

Kouzlo street artu najdete na každém rohu, zdi i chodníku. ,,Mekkou street artu” je sice Shoreditch, který doporučuji, ale Camden si zaslouží svoje uznání. V současné době zde najdete více než sto grafitů. Pokud patříte mezi nadšence street artu, můžete si projít Camden s odborníky, kteří vám ukáží všechny grafity a budou vás informovat o umělcích, kteří je vytvořili. Více naleznete zde.

20161218-dsc_0427

20161015-dsc_0151-2

Camden market – shopping

Camden market vznikl  v roce 1972, kdy jej založili přátelé a obchodní partneři Dr. Bill Fulford a Peter Wheeler. Tehdy však Camden market byl místem, kde se scházeli příznivci různých subkultur (punkeři, rastafariáni, rockeři aj.) a ve svých stáncích prodávali rukodělné výrobky. Nyní se trhy staly přitažlivými pro širokou veřejnost a patří mezi nejnavštěvovanější na světe.  Camden market je otevřený 365 dní v roce a najdete zde vše, co si umanete.

20161015-dsc_0159
Potřebuje nové boty? Hledejte obří Conversku.

Jídlo a pití

Vůně jídel se line po celé ulici. Vybere si tu opravdu každý, protože jídla jsou tu z celého světa a za příznivé ceny. Pro milovníky sladkého je zde takový výběr, že odejdete s nacpaným břichem. A bude vám blbě. Můj tip je Cereal Killer Cafe, kde si můžete namíchat svoji kombinaci cereálií a k tomu popíjet velmi dobrou čokoládu, která vám přeteče až na talířek (je to schválně tak udělané).

20161218-dsc_0417
Cereal Killer Cafe najdete hned pod sochou Amy Winehouse.

Noční život

V Camdenu naleznete nespočet barů, restaurací, diskoték a nočních podniků, které jsou zaměřeny na jednotlivé druhy hudby. Pokud milujte rock, tak navštivte Devonshire Arms, kousek od hlavní ulice, kde si můžete poslechnout nezapomenutelné rockové hity společně s lidmi v kožených bundách. Dalšími oblíbenými zastávkami jsou Black Heart, Worlds End, nebo Electric Ballroom. Pokud máte pouze jeden den, vyberte si dva až tři bary. Davy jsou obrovské a většina barů zavírá ve tři ráno. Čím dříve půjdete, tím lépe pro vás.

20170220-flaming-lips-live-at-the-roundhouse_-credit-stuart-leech
Noc v podsvětí

Je to živá, energetická, zajímavá a krásná oblast v Londýně, kde se příjemně tráví čas.  A bez ohledu na to, co hledáte, je tu dost vysoká šance, že to najdete zrovna v Camdenu. Věřím, že si Camden Town zamilujete a budete na něj rádi vzpomínat, tak jako já.

Advertisements

4 thoughts on “Camden Town – nikdy nespící čtvrť Londýna

  1. Camden Town je jedno z míst, které chci navštívit. V době, kdy jsem v Londýně byla (ještě se základkou), tak jsem netušila, že takovéhle místo vůbec existuje, ale v posledních letech o tomhle místě slyším čím dál víc – a mě zaujalo hned na první pohled. No a ten Kloboučník je dokonalý 🙂

    Like

    1. Camden mě dostal do kolen. Je naprosto perfektní. Kloboučník tam sedí u stolu a za nějakou korunu se s ním můžeš vyfotit 🙂 🙂 V blízkosti stojí i Batman někdy, pokud asi někde nelítá 😀

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s